3 Mayıs 2012 Perşembe

Yeni Tasarım Motosikletler…


cool-concept-motorcycles

1.Mach Ness

Motosiklet üreticisi Arlen Ness, bu canavarı metal bir gaz türbini helikopter motoru olarak hazırlanmış. Büyük perçinler ile alüminyum dış kabuk  tasarlanmış ve karbon fiber ve plastik diğer aksamlarda kullanılmış. Motosikletin dış kabuğu tamamane el ile şekillenmiş.
Mach-Ness-Motorcycle-Design

2.Icare Konsept

Eğer Batman yeni filminde motosiklet kullanacaksa Icare Konsept kesinlikle listede olurdu.Icare sadece bir kavram veya hayal gibi, gerçek bir tasarım değil sanki. Kalbinde ise altı silindirli 1,8 litre Honda motor makineye güç veriyor. Konsept olarak üretildikten sonra seri üretime geçilip geçilmeyeceğine karar verilemedi. Eğer seri üretime geçilecekse tasarımda ve aerodinamikte çok oynamalar yapılması gerekir.  Belkide üretime ait kararlar verildikten sonra onu Türkiye yollarında da görebiliriz. Ne dersiniz…
icare-motorcycle-concept

3.Swordfish Motosiklet Konsepti

Alexander Kotlyarevsky tarafından Swordfish Motosiklet tasarımı saldırgan bir fütüristik olarak tasarlandı ve hubless jantlar ile sportifliği ön plana çıkartıldı. Eğriler ve keskin açılar arasında farklı bir görünüme sahip bu ilginç karışım, chopper tasarımı andırıyor ve gerçekten övgüyü hak ediyor. (Bu arada “Ghost Rider” filmindeki motosiklete de çok benziyor.)
swordfish-bike-concept

4.Halbo Duo-Tekerlek BMW

Eğer inanılmaz küçük ve hızlı motosiklet arıyorsanız ve kişisel güvenliği de ön planda tutuyorsanız işte aradığınız motosiklet bu olabilir.Tasarımcısı Pierre Yohanes ekolojik tasarladığı Halbo ile  kompaktlığı ve elektrikli gücü birleştirmiş. Ön tekerlek, arka kuyruğa sabittir ve dönüşler tahmin ediyorum heyecan vericidir.
Halbo-Future-Duo-Wheel-BMW

5.Jaguar E-Cycle

Bu Jaguar ismi gibi hızı temsil edecek ve bu amaca hizmet edecek bir konsept motosiklet hazırlamamış nedense. Motosikletin aerodinamik yapısı rüzgarı tamamen karşılayacak şekilde. Adı Jaguar ama hız olarak adından oldukça uzakta bir konsept. Motosiklet paslanmaz çelik üzerine abanoz lake fiberglas olarak üretilmiştir ve tahminime göre herhalde sadece konsept olarak kalacaktır. Tasarım olarak çok güzel yani siz bu motoru alıp vitrine koyup seyredecekseniz yada Jaguar bayiisi açıp vitrine süs amaçlı koyacaksanız tamam. Ama kullanmaya kalkarsanız tahmninime göre en fazla 3-5 kere kullanabilirsiniz.Ben olsam dizaynı daha farklı yaparak bu aleti tam bir motor olarak çıkarabilirdim sanırım. Ama neyse değmez…
Jaguar-M-Cycle-motorcycle-concept

6.Scarab Motosiklet

Scarab muhtemelen kentsel kullanım için tasarlanmış ama sizi çölde kumlarda da götürmek istiyorum der gibi. Şehir trafiğinde mümkün olduğunca az yer kaplaması avantajı. Tasarımcısı David Miguel Moreira Gonçalves fiyat olarak uygun ve çevre dostu olması sebebiyle kiralık bir araç olarak kullanılabileceğini öngörüyor.
scarab-motorcycle-concept

7.Dodge Tomahawk Motorsiklet

Dodge Tomahawk Motorsiklet sadece teknik olarak motosiklet ama burada listelenen teknik veriler bu aletin aslında bir motosiklet olamayacağına işaret ediyor. Aletin kalbinde adeleli 500 beygir bir motor var ve 4 adet tekerleğe sahip. Ulusal Karayolu Trafik yasası 3 tekerlekten fazlasına sahip bir aleti, motosiklet olarak görmüyor. Muhtemelen bu nedenle bu canavar için seri üretim izni alınamayacak. Ama bacaklarının arasında herkesten daha fazla güç isteyenler için bu alet unutulmayanlar listesinde olacaktır.Dodge-Tomahawk-Motorcycle

8.Ferrari V4 Motosiklet Konsepti

Eğer Ferrari motosiklet yaparsa ancak bu şekilde yapardı. Endüstriyel tasarımcı Amir Glinik, Ferrari’nin çok şiddetle ve arzuyla yapmak istediği motosiklete seksi eğriler ve zarif hatlar koydu. Tasarımı mükemmel olan Ferrari motosikleti oluşturmak için, seçkin ve modern Ferrari projelerin en iyi yönlerini, estetik ve performansa dayalı olarak aldılar.Ferrari V4 Motosiklet Konsepti, özelliklerini F-16 Savaşçı Jet’in özelliklerinden, kontrollerini de  Formula 1 yarışçılarının kontrolleri uyarlanarak oluşturulmuştur. Ve böylece söyleyecek bir söz kalmıyor…
ferrari-motorbike-concept

9.Racer Alien Motosiklet

Kawasaki Ninja tasarımının etrafında dolaşmış gibi gözüküyor.  Ancak henüz geçerli ve şık bir bakış açısına sahip değil. Şimdiki durumda tasarım ve dizayn olarak üretilebilirliği bence gözükmüyor. Sanki sadece Hollywood filmleri için tasarlanmış ve bir daha da kullanılmayacak gibi duruyor. “Speed Racer” filminde oynamışmıydı inanın tam hatırlamıyorum ama oynayabilirmiş gibi.
Speed-Racer-Alien-Motorcycle

10.Hayalet Motosiklet Konsepti

Eğer otobanda beyaz çarşafa dolanmış bir hayalet gördüm derseniz belki bu sadece bir motosiklet olabilir. Ama hayalet motosiklet kavramı binicisini inanılmaz hızlı ve saldırgan hissettiriyor.Bu belkide “Ghost Rider” filminden insanın aklında kalan bir film karesi de olabilir.
ghost-motorcycle-concept

11.2015 Honda CB750 Konsept

Bu blok şeklindeki tasarım insanı, 90′ların ortasında bir video oyunundaymış gibi hissettiriyor. Tasarımcısı tarafından hayal gibi görülebilmesi için özel olarak dizayn edilmiş.Karbon fiber, alüminyum ve titanyum çerçeve, ağır biniciyi taşımak için dizayn edilmiş ve 750 cc motor yeterli gücü vermiştir. Dört silindirli sıvı hidrojen motoru,  bilgisayar destekli olarak OLED dokunmatik ekran tarafından kontrol edilmektedir. Ayrıca, otomatik olarak bir çarpışma tespit ve önleme teknolojisi radar desteği ile sunulmaktadır. Honda yaparsa böyle agresif ve garip bir motor yapar tabiiki.
2015-Honda-CB750-Concept-Motorcycle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder